disclaimer

Znalezienie najlepszego produktu w tej kategorii nie jest łatwym zadaniem, dlatego zespół Doradcaproduktu przeprowadził niezależne testy i badania produktów, aby pomóc Ci dokonać najlepszego wyboru. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem linków na naszej stronie, my zarobimy niewielką prowizję, a ty wesprzesz naszą pracę.

Najlepsze Telewizory 65 Cali 2024

Jaki telewizor 65 cali wybrać? Rynek telewizorów jest tak wielki, że ciężko się w nim odnaleźć. Producenci TV co chwila udoskonalają swoje produkty o nowe funkcje. Wychodzą nowe formaty video i audio. Zwykły użytkownik, który nie interesuje się nowinkami technologicznymi, może być zszokowany idąc do sklepu w celu wymiany TV na nowy. Kupując telewizor stajemy przed dylematami, takimi jak: czy dane funkcję są przydatne? Czy kupić zwykły TV, czy może SmartTV? Jaki ekran wybrać: LED, LCD czy OLED? Opcji jest tak wiele, że często klienci sami nie wiedzą do końca czego chcą, a pułapek marketingowych nie brakuje. Specjalnie dla naszych czytelników, przygotowaliśmy poradnik zakupu telewizora, w tym artykule skupimy się na 65 calowych TV.

Ekran i rozdzielczość

Najistotniejszym wyborem przed jakim staniemy przy zakupie TV, jest ekran. Wybór jest dość duży, obecnie na Polskim rynku najpopularniejsze to LCD i LED. Do mniej popularnych należą ekrany OLED oraz QLED, przy czym te drugie stosowane są tylko w telewizorach marki Samsung i są jedną z nowocześniejszych technologii. Wreszcie, dostępne są jeszcze ekrany zakrzywione - CURVED, które ze względu na małą funkcjonalność, nie przypadły do gustu szerszemu gronu klientów. Niezależnie od tego jaki typ ekranu wybierzemy, warto wziąć pod uwagę jego rozdzielczość.

LCD czy LED?

Jaka jest różnica, pomiędzy ekranami LED a LCD? Ekrany LED to w zasadzie ulepszone LCD, a różnica leży w podświetleniu matrycy. W przypadku LCD, odpowiadają za to lampy fluorescencyjne, natomiast ekrany LED-owe podświetlane są diodami LED. Wyróżniamy dwa typy ekranów LED - Edge LED i Full LED. W pierwszej opcji diody, rozmieszczone są na krawędziach matrycy. Natomiast Full LED oznacza rozmieszczenie diod na całej powierzchni matrycy, co zapewnia zdecydowanie lepszy obraz. Do zalet LCD należy przede wszystkim cena, która jest dużo niższa. Jakość obrazu jest jednak gorsza niż w przypadku ekranów LED-owych, przede wszystkim słabiej oddają kolory, zwłaszcza czerń. Telewizory wyposażone w LCD są większe i cięższe od swojego droższego rywala, co ma duże znaczenie przy zakupie TV o przekątnej 65 cali. Ekrany LED-owe są również bardziej energooszczędne.

A może OLED?

Jest to zdecydowanie najlepsze rozwiązanie, nad którym warto się zastanowić. Ekrany OLED oferują idealne odwzorowanie kolorów i głęboki kontrast. Tak dobrą jakość obrazu zawdzięczamy, tzw. diodom organicznym, które tworzą piksele. Świecą one niezależnie od siebie, gwarantując wysoką jakość kolorów i czerni. Ich wadą jest cena - telewizory z ekranem OLED są nawet 3 razy droższe od LED czy LCD, przez co nie wszyscy są w stanie sobie na nie pozwolić.

Zakrzywiony ekran- Curved

Zakrzywienie ekranu, służy do przystosowania obrazu do naturalnej krzywizny ludzkiego oka. Dzięki temu obraz i wrażenie głębi są maksymalnie realistyczne, dzięki temu, że każdy fragment ekranu jest w idealnie takiej samej odległości od oczu. Telewizory Curved TV optycznie poszerzają obraz, a co za tym idzie wydaje się on większy niż jest w rzeczywistości. Problem z tym rozwiązaniem, polega na tym, że osoba oglądająca, musi siedzieć idealnie w prostej linii od telewizora, dodatkowo w bliskiej odległości, tak aby poczuć głębie obrazu. W przeciwnym razie nie wykorzystamy potencjału tego rozwiązania. To właśnie dlatego rozwiązanie to okazało się niepraktyczne, a technologia powoli zostaje wycofana z rynku.

Rozdzielczość

Dobry telewizor 65 cali powinien mieć możliwie najlepszą rozdzielczość. Najbardziej popularnymi oraz reklamowanymi są telewizory o rozdzielczości 3840x2160 - czyli jakość ultraHD, znana również jako 4K. Telewizory wyposażone w funkcję 4K są droższe od np. FullHD (połowę mniejsza rozdzielczość), ale warto zainwestować w tą technologię, bowiem coraz więcej filmów czy portali takich jak YouTube i Netflix, oferują już rozdzielczość UltraHD. Na rynek wchodzą także kanały telewizyjne w tej jakości.

Dla kogo Smart TV?

Co to jest Smart TV? Mówiąc najprościej, to inteligentny telewizor, z zaawansowanymi systemami operacyjnymi, które są wyposażone w różnego rodzaju aplikacje, zależnie od producenta. Jest to wielofunkcyjne urządzenie, pewnego rodzaju centrum multimedialnej rozrywki. Za pomocą telewizorów tego typu można przeglądać Internet, a dzięki możliwości podłączenia smartfona przez Wi-Fi, możemy prowadzić rozmowy wideo na dużym ekranie, czy też z poziomu smartfona sterować telewizorem. Smart TV jest zatem przeznaczone dla miłośników dodatkowych funkcji oraz portali VOD, a także dla osób, które szukają czegoś więcej, niż po prostu odbiornika telewizyjnego.

Systemy operacyjne

Najpopularniejszym systemem operacyjnym dla Smart TV jest Android TV. Obecnie najwięcej producentów korzysta z tego oprogramowania. Jest to system zaprojektowany przez Google. Znajdziemy na nim dużą ilość aplikacji, dzięki dostępowi do dobrze znanego nam ze smartfonów sklepu Play. System wyposażony jest w topowe portale VOD, takie jak YouTube czy Netflix i inne. Android TV znajdziemy w produktach takich firm jak: Sony, Philips, Sharp czy Toshiba. Inne znane systemy operacyjne, dedykowane dla Smart TV to: Tizen TV przeznaczony dla telewizorów Samsunga, oraz webOS TV, który znajdziemy w produktach LG. Ten drugi wyróżnia się prostotą obsługi oraz szybkością działania, a sam system LG jest bardzo ceniony przez użytkowników telewizorów Smart TV. Oba te systemy są tak samo funkcjonalne jak Android TV, jedyną przewagą systemu Google jest dostęp do sklepu Play. Jeśli jednak spojrzymy na wachlarz oferowanych przez produkty LG i Samsung aplikacji, to przy codziennym użytkowania naszego Smarta nie zauważymy większej różnicy.

Dodatkowe funkcje, Smart TV

Inteligentne telewizory, poza dostępem do internetu oraz dużej ilości aplikacji, często wzbogacane są o dodatkowe funkcję. Sterowanie głosem, pozwoli nam za pomocą komend werbalnych wydawanych do mikrofonu wbudowanego w pilot, przełączać programy czy obsługiwać aplikację. Nowoczesne telewizory typu Smart TV dają możliwość sparowania naszego smartfona ze sprzętem i korzystać z niego jako pilota oraz udostępniać filmy czy zdjęcia na telewizorze. Niektóre modele posiadają także, system kontroli rodzicielskiej.

Design

Przy telewizorze 65 cali, bardzo ważny jest design. Telewizor musi pasować do wystroju pomieszczenia. Na szczęście dzisiejsze telewizory są smukłe, mają nowoczesny wygląd i bez problemu można je zawiesić na ścianie za pomocą uchwytów.  W przypadku Smart TV, niektóre telewizory w stanie spoczynku mogą służyć jako duża multimedialna ramka do zdjęć. Można na nich wyświetlać dowolne grafiki, czy własne zdjęcia, a do tego mają również funkcję slajdów.

Podsumowanie

Podsumowując, przy wyborze dobrego telewizora powinniśmy określić czego od niego oczekujemy - czy szukamy zwykłego odbiornika z ładnym obrazem, czy multimedialnego kombajna. Możliwości jest na tyle dużo, że spokojnie każdy znajdzie coś dla siebie, na miarę swoich zapotrzebowań oraz budżetu. W naszym rankingu TV 65 cali znajdziesz propozycje zakupu dobrego sprzętu, poparte wieloma innymi testami i rankingami telewizorów 65 cali oraz opiniami samych klientów.