disclaimer

Znalezienie najlepszego produktu w tej kategorii nie jest łatwym zadaniem, dlatego zespół Doradcaproduktu przeprowadził niezależne testy i badania produktów, aby pomóc Ci dokonać najlepszego wyboru. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem linków na naszej stronie, my zarobimy niewielką prowizję, a ty wesprzesz naszą pracę.

Najlepsze Odkurzacze Samochodowe 2024

Samochód jest dziś – obok komunikacji miejskiej i rowerów – jednym z podstawowych środków transportu. Dla wielu jest on miejscem, w którym spędzają bardzo dużo czasu. Dotyczy to szczególnie tych osób, które zawodowo zajmują się przewozem ludzi lub towarów albo ich praca wiąże się z przemieszczaniem z miejsca na miejsce. Wszyscy jednak chcemy – bez względu na ilość czasu, którą w nich spędzamy – aby nasze samochody były czyste, zadbane i pachnące. Tu z pomocą przychodzą nam odkurzacze samochodowe, które są najlepszym sposobem na utrzymanie naszych aut w czystości. Ich główną zaletą jest mały rozmiar, ale równie istotna będzie dla użytkownika mobilność i funkcjonalność takiego odkurzacza, tak odmienna od znanych nam dobrze odkurzaczy domowych.

Oczywiście, aby wysprzątać auto wystarczy pojechać na jedną z pobliskich myjni, jednak dostępne na nich odkurzacze przemysłowe są znacznie mniej wygodne. Ponadto, ostateczny koszt korzystania z takiego rozwiązania jest wyższy niż jednokrotny zakup własnego odkurzacza samochodowego, który – oprócz przystępnej ceny – ma także wiele innych zalet. Wśród nich jest również ta najważniejsza, która wiąże się z komfortem użytkowania sprzętu tam gdzie chcemy i kiedy chcemy. Dlatego właśnie warto zaopatrzyć się we własny najlepszy odkurzacz samochodowy.

Rodzaje najlepszych odkurzaczy samochodowych

Możemy wyróżnić kilka rodzajów odkurzaczy samochodowych, które są dostępne na rynku:

  • odkurzacze samochodowe przewodowe na prąd stały,
  • odkurzacze samochodowe na gniazdo samochodowe,
  • odkurzacze samochodowe bezprzewodowe.

Odkurzacze samochodowe przewodowe

Odkurzacze samochodowe na prąd stały to urządzenia typowo garażowe. Aby móc z nich korzystać potrzebujemy dostępu do stałego źródła zasilania o napięciu 230 v. Choć są to urządzenia kompaktowe i łatwe w obsłudze, a ich rozmiary pozwalają dostać się we wszystkie trudnodostępne miejsca, ogranicza je konieczność użytkowania w pobliżu gniazdka z prądem.

Odkurzacze samochodowe na gniazdo samochodowe

Odkurzacz samochodowy na gniazdo samochodowe 12v to urządzenie, którego możemy używać wszędzie tam, gdzie uznamy to za konieczne. Ciekawą cechą tego typu odkurzaczy samochodowych jest to, że nie ogranicza nas moc akumulatora, zatem możemy z nich korzystać tak długo, jak tego potrzebujemy.

Odkurzacze samochodowe bezprzewodowe

Odkurzacz samochodowy bezprzewodowy ma wbudowany akumulator. Ładujemy go tak jak telefon, czyli za pomocą ładowarki podłączonej pod prąd stały. Po naładowaniu akumulatora nasz odkurzacz staje się urządzeniem bezprzewodowym, z którego możemy korzystać w dowolnym miejscu. Ogranicza nas jedynie czas pracy akumulatora, a ta z kolei jest uzależniona od jego mocy. To bardzo praktyczne rozwiązanie, ponieważ użytkownik nie jest w żaden sposób ograniczony długością przewodu i może swobodnie manewrować urządzeniem.

Najlepsze odkurzacze samochodowe na rynku

Na rynku jest wiele odkurzaczy samochodowych, produkowanych przez różne firmy. Podstawowe różnice pomiędzy tymi urządzeniami dostrzeżemy przede wszystkim w ich rozmiarze, żywotności i cenie. Ta ostatnia często bywa kluczowa, ponieważ wielu klientów właśnie nią sugeruje się w pierwszej kolejności dokonując zakupu urządzenia. Trzeba jednak pamiętać, że środki przeznaczone na zakup urządzenia to inwestycja, dzięki której unikniemy opłacania odkurzaczy na myjniach i stacjach benzynowych. Warto więc zapłacić nieco więcej za tego typu sprzęt, aby mieć pewność, że jest on dobrej jakości i posłuży nam długo.

Jak w takim razie nie przepłacić? Warto zasugerować się opiniami innych użytkowników, które podpowiedzą nam jaki odkurzacz samochodowy kupić, by mieć poczucie dobrze wydanych pieniędzy.

Odkurzacze samochodowe – często zadawane pytania

Przeglądając fora o tematyce związanej ze sprzętem do sprzątania samochodów, często można natknąć się na pytania, które najbardziej nurtują jego użytkowników. Jeśli zatem jesteś zupełnym laikiem w kwestii odkurzaczy samochodowych i nie wiesz od czego zacząć swoją przygodę z tego typu sprzętem – skorzystaj z wiedzy tych, którzy już dokonali zakupu. Dzięki temu nie tylko ułatwisz sobie wybór, ale też unikniesz błędów, które popełnili inni.

Jaka powinna być moc odkurzacza samochodowego?

Wśród licznych pytań, to pojawia się najczęściej. Odpowiedź jest prosta – im wyższa, tym lepiej! Warto zauważyć, że wyższa moc urządzenia często przekłada się na jego lepszą siłę ssącą, a to ogromny plus, bo tapicerka samochodowa to często powierzchnia trudna w czyszczeniu. Ostrożniej należy podchodzić do tego parametru w przypadku odkurzaczy zasilanych przez gniazdko zapalniczki samochodowej – należy się upewnić, czy urządzenie nie wyczerpie naszego akumulatora.

Czy rodzaj obudowy i zbiornika ma znaczenie?

Im lepszej jakości tworzywo, z którego wykonano nasz odkurzacz samochodowy – tym lepiej. Pamiętajmy, że jest to urządzenie, które często podróżuje z nami, więc łatwo o drobne pęknięcia czy zarysowania podczas transportu. Dobrej jakości materiał nas przed tym uchroni. Z kolei zbiornik na nieczystości powinien być odpowiednio duży. Odkurzacz samochodowy to urządzenie z zasady kompaktowe, więc warto, aby pojemność komory była wystarczająca przynajmniej na jedno sprzątanie pojazdu.

Do czego służy filtr w odkurzaczu samochodowym?

Pełni dokładnie tę samą funkcję, co w zwykłym odkurzaczu. Co więcej, jest on elementem niezbędnym, ponieważ oczyszcza powietrze, które jest wydmuchiwane przez urządzenie podczas sprzątania. Pamiętajmy – zanieczyszczenia wewnątrz naszego samochodu są często dużo bardziej niebezpieczne dla naszego zdrowia niż te, które można znaleźć w domu. W związku z tym nie warto rozważać zakupu urządzenia, które jest filtra pozbawione. Być może dobry filtr zwiększy koszt zakupu odkurzacza samochodowego, będzie to jednak inwestycja w nasze zdrowie.

Podsumowanie

Na rynku dostępnych jest wiele modeli odkurzaczy samochodowych. Możemy wybierać spośród trzech ich rodzajów: bezprzewodowego zasilanego akumulatorem, odkurzacza zasilanego gniazdkiem samochodowym oraz na prąd stały. Trudno jednoznacznie rozstrzygnąć, czy któryś z nich ma przewagę nad pozostałymi. Każdy potencjalny użytkownik tego sprzętu ma listę indywidualnych wymagań, które musi on spełnić, z pewnością jednak wspólnym dla wszystkich jest niewielki rozmiar tego sprzętu. To głównie z jego powodu odkurzacz bezprzewodowy jest polecany przez tak wielu zadowolonych posiadaczy. Choć jego zakup to wydatek, który należy uwzględnić planując budżet, bo cena takiego urządzenia waha się w granicach 300-500 PLN, to jednak jest to on wart przemyślenia. Mobilność, kompaktowe rozmiary i oszczędności, które odczujemy rezygnując z korzystania z płatnych urządzeń sprzątających, są argumentem za tym, by się na niego zdecydować. Dodatkowa zaleta, to większa oszczędność czasu, bo możemy z własnego odkurzacza samochodowego korzystać wtedy, kiedy jest to dla nas wygodne. Jeśli potrzebujesz urządzenia, które pomoże ci zachować twój pojazd w czystości, to odkurzacz samochodowy jest sprzętem dedykowanym właśnie dla ciebie i twojego auta.