disclaimer

Znalezienie najlepszego produktu w tej kategorii nie jest łatwym zadaniem, dlatego zespół Doradcaproduktu przeprowadził niezależne testy i badania produktów, aby pomóc Ci dokonać najlepszego wyboru. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem linków na naszej stronie, my zarobimy niewielką prowizję, a ty wesprzesz naszą pracę.

Najlepsze Grille Elektryczne 2024

Grill elektryczny to wspaniały sposób na grillowanie zarówno w domu, jak i na świeżym powietrzu. Jest to bardzo dobra alternatywa dla grilla węglowego, ponieważ możemy grillować praktycznie wszędzie, gdzie jest dostęp do źródła zasilania. Jednym z takich miejsc jest balkon, na którym nie musimy obawiać się o skargi i narzekania sąsiadów na przeszkadzający dym, bo takiego - przy dobrych grillach elektrycznych - nie ma. Najwyżej możemy dostarczyć im pysznego zapachu dochodzącego z naszego grilla elektrycznego. Kolejną zaletą grilli elektrycznych jest to, że nie musimy zważać na to jaka jest pora roku. Czy to upalne lato, czy też piękna biała zima, możemy się rozkoszować pysznościami z grilla cały rok, ponieważ możemy robić go w domu.

Rodzaje grilli elektrycznych

Zdecydowałeś się na zakup grilla elektrycznego, ale nie wiesz jaki wybrać? Postaramy się wyjaśnić jak najlepiej, na co zwrócić uwagę przy wyborze grilla, który spełni wasze oczekiwania. Możemy wyróżnić kilka rodzajów grilli elektrycznych.

Grill elektryczny z rusztem

Zbudowany jest z grzałki, nad którą jest ruszt. Dzięki temu bardzo przypomina tradycyjny grill opalany węglem, co na pewno przypadnie do gustu największym amatorom grillowania. Minusem takiego grilla na pewno jest tłuszcz z mięsa, który skapuje na grzałki, co niezbyt estetycznie wygląda i jest trudne do wyczyszczenia. Za to na pewno istotnym plusem jest duża powierzchnia do grillowania, umożliwiająca przyrządzanie wielu potraw w jednym czasie. Dzięki temu gospodarz może pozwolić sobie na przygotowanie urozmaiconego menu w krótkim czasie, co z pewnością bardzo pozytywnie zaskoczy zaproszonych gości. Przy niektórych modelach zainstalowano termostat, co umożliwia dostosowanie odpowiedniej temperatury do potraw, które przyrządzamy.

Grill elektryczny raclette z mini patelniami

Jest to urządzenie wielofunkcyjne o kształcie prostokątnym bądź okrągłym. W dolnej części znajduję się grzałka o dużej mocy z miejscem na mini patelnie pokryte z reguły teflonem. Możemy na nich przygotować jajka jak albo roztopić ser, bądź też przygotować inne dodatki, jak mini przysmaki w formie przystawek. Dzięki takiemu rozwiązaniu mamy możliwość przygotowania wielu różnych dań na raz. Na górze znajduje się głęboka płyta z powłoką nieprzywierającą, z reguły jest to kamień. Dzięki głębokiej płycie tłuszcz zostaje w środku. Takie rozwiązanie sprawia, że nasze dania pozostają soczyste, jednak nie są zbyt tłuste. Taki grill bez problemu możemy ustawić na środku stołu, by goście mieli możliwość samodzielnego przygotowania dania, na przykład zapiekanki, którą można umieścić na patelni. Zaletą tego produktu jest jego wielkość, jaki i łatwość utrzymania w czystości, ponieważ każdy element możemy wyciągnąć i umyć.

Grill elektryczny z płytą grzewczą

Zbudowany jest z grzałki o dużej mocy i płyty grzewczej, na której układa się produkty do grillowania. Płyta jest pokryta powłoką, do której nie przywierają potrawy, jakie będziemy przyrządzać. W przeciwieństwie do grilla elektrycznego opisanego powyżej, grzałka w tym modelu jest schowana pod płytą. Tłuszcz spływa po specjalnych zagłębieniach do pojemnika znajdującego się pod spodem, choć trzeba zaznaczyć, że nie wszystkie modele posiadają pojemnik na tłuszcz. To świetne rozwiązanie pozwala utrzymać grill w czystości. Płyty można zdemontować, co ułatwia dokładniejsze umycie i osuszenie urządzenia. Plusem jest możliwość wyboru różnej wielkości płyt, bo przecież nie każdy potrzebuje dużej powierzchni. Jest to produkt, który trafia zarówno do singli, jak i dużych rodzin, ciesząc każdego użytkownika pysznymi możliwościami, które oferuje.

Opinie o grillach elektrycznych

Opinii o grillach elektrycznych jest bardzo wiele i przyprawiają niejednego czytelnika o ból głowy. To z kolei powoduje, że wybór najlepszego grilla elektrycznego nie jest prosty. Na wielu portalach, forach i stronach internetowych konsument może zasięgnąć opinii na temat grilli elektrycznych. Są one publikowane przez ich użytkowników, ale też i sprzedawców.

Grill elektryczny wart polecenia

Polecanym najczęściej grillem elektrycznym jest grill elektryczny raclette z mini patelniami. Jest on polecany ze względu na wygodę w użytkowaniu i wielofunkcyjność, którą oferuje ten model. Z opinii ludzi użytkujących ten model grilla elektrycznego wynika, że robi największą furorę na imprezach, uroczystościach rodzinnych i spotkaniach z przyjaciółmi. Dodatkowo dostarcza użytkownikom wiele radości z samodzielnego przygotowania sobie potrawy. Omawiany grill elektryczny ma zazwyczaj wbudowany termostat z oprogramowaniem podpowiadającym, jaki program wybrać, aby nasze danie było idealnie wysmażone. Poza wielofunkcyjnością można wyróżnić także jego oryginalny i dekoracyjny wygląd, którego nadaje mu piękna, głęboka, kamienna płyta grillowa. Płyta ta posiada wyżłobienia, co pozwala odprowadzać tłuszcz z mięsa i innych potraw.

Klasyczny grill w elektrycznej odsłonie

Oczywiście liczni są też amatorzy grilla elektrycznego z grzałkami, ponieważ najbardziej przypomina on ten tradycyjny, klasyczny grill węglowy, co daje dużo radości z grillowania. Klienci wybierając grill elektryczny z grzałką elektryczną głównie kierują się sentymentem do grilla węglowego, ale też urzeka ich duża powierzchnia grillowa, gdzie można przygotować naprawdę dużo różnorodnych potraw jednocześnie. Posiada on wbudowany termostat do regulacji temperatury, co daje nam możliwość wybrania sobie czy chcemy by dana potrawa dochodziła wolniej czy też szybciej. Dużym minusem jest utrzymywanie czystości omawianego grilla elektrycznego, co powoduje niechęć do szorowania bardzo zabrudzonej grzałki przez skapujący tłuszcz z potraw.

Grill elektryczny dla każdego

Grillu elektrycznym z płytą grzewczą to produkt, który ma cechy bardzo podobne do cech grilla elektrycznego z grzałką, jak i grilla elektrycznego raclette z mini patelniami. Pewnie dlatego on również znalazł rzeszę zagorzałych zwolenników. Cechuje go prostota wykonania - podobnie jak grill elektryczny z grzałką posiada takie samo zastosowanie grzałki, ale nie ma w nim rusztu, tylko bardzo dobre rozwiązanie w postaci płyty grzewczej posiadającej powłokę, do której nie przywiera danie. Na powłoce są zrobione rowki co pozwala na odprowadzenie tłuszczu do pojemnika, który znajduje się poniżej. Bardzo łatwo utrzymać go w czystości, ponieważ płytę można zdjąć - tak samo zresztą jak pojemnik na tłuszcz - i umyć. Produkt ten posiada termostat, tak jak inne wymienione tu grille elektryczne.

Podsumowanie

Podsumowując, wybór grilla nie jest tak łatwy jakby się na pierwszy rzut oka wydało. Wiele osób jest rozdartych pomiędzy grillem, który przypomina klasyczny grill węglowy, a nowoczesnym grillami z płytą grzewczą, czy też grillem wielofunkcyjnym z kamieniem, na którym przygotowujemy dania i zarazem możemy w tym samym czasie zrobić sobie jajka. Z pomocą w wyborze przychodzi ogólnodostępny ranking grilli elektrycznych, który możemy znaleźć na wielu stronach, portalach i forach internetowych. Zanim zdecydujemy się na zakup konkretnego modelu, warto poczytać opinie o grillach elektrycznych, zasięgnąć porady sprzedawcy w markecie stacjonarnym oraz popytać znajomych jakie jest ich zdanie na temat tych urządzeń. Z pewnością, dzięki takiemu rozeznaniu, uda nam się uzyskać informacje, które pozwolą nam wybrać sprzęt zgodny z naszymi oczekiwaniami i możliwościami - tak finansowymi, jak i kulinarnymi.